Click aici »

Contabil

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
12-05-2015
Data actualizare
12-05-2015

Conditii de aplicare

Nivel minim de studii: Facultate (terminata)

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

Responsabilitati:

- emiterea si inregistrarea facturilor

- efectuarea platilor si operarea extraselor

- emiterea instrumentelor de plata, ordinelor de compensare, chitante, dispozitii de plata etc.

- verificarea balantelor lunare si a bilantului

- verificarea declaratiilor

- depunere acte ONRC, ARR

- gestionarea dosarelor de dauna

- mentinerea legaturii cu asiguratorul societatii

- intocmirea inventarului anual

- evidenta concediilor de odihna ale angajatiolor

- emiterea si transmiterea documentelor juridice (instiintari de plata, somatii de plata etc)

- urmarirea incasarilor

- monitorizarea si verificarea activitatii departamentului din subordine

- intocmirea situatiilor interne zilnice, saptamanale si lunare

Cerinte

- Cel putin 5 ani experienta in domeniu, cuprinzand toate aspectele activitatii financiar-contabile;
- Cunostinte temeinice in ceea ce priveste sistemul organizatoric si financiar-contabil;
- Cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil;
- Abilitatea de a lucra in conditii de stres, cu termene limita;
- Corectitudine, seriozitate, atitudine principiala in relatiile cu oamenii, ordonat, bune aptitudini de comunicare, spirit de echipa;
- Excelente abilitati de organizare si coordonare;

Constituie avantaj:
- Cunoasterea limbii engleze
- Cunostinte juridice
- Cunoasterea legislatiei de transport de marfuri