Click aici »

Contabil

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
30-07-2014
Data actualizare
21-10-2020

Descrierea postului

a. Organizarea activitatii depozitului de marfa si ambalaje- efectueaza receptia cantitativa si calitativa a produselor, tine evidenta intrarilor si iesirilor din gestiune, manipuleaza coletele, depoziteaza, ambaleaza si securizeaza coletele in vederea livrarii, organizeaza transport si livrare. Inventariaza anual stocul de marfa, organizeaza spatiul in depozite.Intocmeste documentele de insotire marfa: facturi, avize de insotire, etc. Intocmeste zilnic documentele specifice activitatii din depozit, si corespondenta.
b. Respecta procedurilor SMI.
c. Intocmeste documente de intrare(NIR)
d. Completare fisier comenzi.
e. Participa la inventarierea bunurilor firmei
f. Evidenta facturilor neachitate de catre clienti.

Cerinte

a. Experienta profesionala : nivel mediu de pregatire in domeniul gestiunii, contabilitatii -experienta minim 2 ani in lucrul cu un programERP !!!
b. Studii: medii/superioare economice
c. Limbi straine (nivel) :engleza la nivel conversational(sa initieze si sa poarte o conversatie)sau limba germana, la acelasi nivel de cunoastere
d. Cunostinte PC : Windows, Office
e. Aplica legislatia si reglementarile privind securitatea si sanatatea la locul de munca, prevenirea si stingerea incendiilor.
f. Cazier judiciar curat