Click aici »

Contabil sef

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Tirgu-Mures Tirgu-Mures
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
29-04-2011
Data actualizare
29-04-2011
Confidential
expirat

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa aiba minimum 3 ani experienta in domeniul Finante/Contabilitate
Nivel minim de studii: Facultate (terminata)

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

- inregistrarea in contabilitate a notelor contabile (furnizori, clienti, banca; note generale) in conformitate cu legislatia in vigoare.
- urmarirea contractelor incheiate cu partenerii societatii (clienti;furnizori;banci;etc) si respectarea prevederilor contractuale din punct de vedere financiar-contabil;
- efectuarea inregistrarilor contabile complexe, precum si a inregistrarilor contabile aferente inchiderilor lunare/anuale.
- completarea la zi a registrele obligatorii cerute de legislatia in domeniu;
- furnizarea rapoartelor specifice, periodice sau exceptionale la solicitarea managementului.

Cerinte

- Absolvent de studii superioare economice:
- Experienta minim 3-4 ani in evidenta contabila pana la nivel de bilant inclusiv.
- Cunostinte temeinice de contabilitate, fiscalitate si legislatia muncii:
- Cunostinte operare programe de contabilitate:
- Abilitati de comunicare si relationare;
- Persoana responsabila,organizata, cu capacitate de analiza si sinteza.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Doar persoanele selectate vor fi contactate pentru a sustine un test de contabilitate si fiscalitate.