Click aici »

Contabil primar

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
500 EUR
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
31-03-2014
Data actualizare
31-03-2014

Descrierea postului

Asigura evidenta contabila , inregistreaza documentele in sistem privind contabilitatea primara si de gestiune pana la nivel de balanta.
Procesare date in programul de contabilitate SAGA constituie un avantaj.
Deconturi, facturi furnizori, facturi si avize emise, inregistrare NIR-uri, urmarire si reglare stocuri pe articole, operatiuni de gestiune.

Intocmire si raportare situatii analitice privind soldurile la clienti si furnizori (efectuare punctaje).
Urmarire contracte de achizitii.
Verificare si intocmire situatii de vanzari pe produs, pe client, pe grupe de produs.
Verificare solduri clienti (contul 411); solduri furnizori (contul 401),avansuri a furnizori si clienti, reconciliere solduri solutionare debite.

Cerinte

Studii superioare de specialitate, absolvent contabilitate si informatica de gestiune, experienta in domeniu minim 3 ani.