Click aici »

Contabil junior

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
12-08-2011
Data actualizare
07-11-2011

Descrierea postului

Sarcini:
? Intocmirea registrului de casa
? Inregistrarea facturilor primite
? Intocmirea facturilor
? Pregatirea facturilor de la furnizori si clienti, a documentelor bancare pentru inregistrarile contabile
? Pregatirea transferurilor bancare si introducerea lor in multicash
? Mentine relatia cu bancile
? Alocarea centrelor de cost pe facturile primite sub stricta supraveghere a dir. Financiar si obtinerea aprobarilor de la responabilii de centre de cost.

Persoana care ocupa acest post are ca sarcina asigurarea unei bune comunicari intre departamentul sau si celelate departamente din cadrul firmei astfel incat sa asigure o buna circulatie a informatiei si sa asigure o buna cooperare in general.

Cerinte

-Educatia: studii economice medii (liceul economic) -minim cerinta sau absolvent Student Finante-Contabilitate
-Experienta: 0 - 3 ani in domeniul financiar-contabilitate
Limbi straine: engleza fluent

Tipul de persoana:

-Obisnuit cu munca individuala
-Persoana foarte organizata si analitica
-Comunicativa
-Abilitatea de a se integra in colectiv
-Persoana cu talent organizatoric
-Persoana care sa lucreze bine in echipa.