Click aici »

Contabil junior

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
27-01-2016
Data actualizare
26-10-2017

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa raspunda la un interviu online cu 2 intrebari.

Descrierea postului

Responsabilitati:Activitatea este specifica firmelor de contabilitate:
- Inregistrarea cronologica si sistematica in evidenta contabila a documentelor justificative;
- Arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile;
- Participa la operatiunile de inventariere a patrimoniului;
- Intocmeste diverse rapoarte si situatii periodice.
- Aplica procedurile interne ale companiei si sesizeaza eventualele nereguli aparute;
- Participa la imbunatatirea procedurilor interne de lucru ale companiei;
- Deplasari la ITM, ANAF.
- Posibilitate de promovare pe masura acumularii cunostintelor

Programul de lucru este de 6 ore in intervalul 10-16.30 avand inclusa pauza de masa de 30 minute.
ATENTIE: CV-ul trebuie sa fie complet, sa contina fotografia aplicantului.

Cerinte

- persoana organizata, cu rezistenta la stres, capacitate de a respecta termenele limita si de a indeplini sarcinile la timp
- disponibilitate program prelungit - daca este cazul
- sunt necesare cunostintele teoretice de contabilitate
- Cunostinte de operare PC-Word si Excel
- cunosterea soft-ului SAGA C si SAGA PS