Click aici »

Contabil gestiune

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Ilfov Ilfov
Domeniile ofertei
Comert
Data introducerii
29-02-2012
Data actualizare
29-02-2012

Descrierea postului

Responsabilitati:
-Contabilitate de gestiune;
- Inregistreaza zilnic facturile de marfa pe baza avizelor receptionate in gestiunile depozitelor;
-- Emite facturi catre terti pentru depozitare si manipulare, vanzare mijloace fixe, chirii, reclama in revista etc;
- Inregistreaza compensari/cesiuni de creanta/ plati in cont cu diversi parteneri;
- Puncteaza cel putin la trimestru cu principalii parteneri situatia acestora in evidentele contabile;
-Listarea nirurilor;
-Stocuri;
-Avize;
-Verificarea situatiilor lunare dintre furnizori si clienti;
-Importuri - introducerea in sistem a produselor;
- Orice alta activitate legata de contabilitate gestiune.

Cerinte

- Persoana cu simtul responsabilitatii.
- Persoana organizata;
- Atenta la detalii;
- Experienta de cel putin 1 an in contabilitate gestiune
- Rezistenta la stres.
-Initiativa si ingeniozitate Ón rezolvarea situatiilor inedite
- Persoana deschisa si comunicativa.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Un mediu de lucru standardizat la normele in vigoare.
Echipa de lucru ambitioasa.