Click aici »

Contabil evidenta primara

Nivel cariera
Liceu, Facultate
Salariu oferit
350 EUR
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
13-04-2018
Data actualizare
13-04-2018

Descrierea postului

? Raspunde de evident contabila primara a firmei
? Asigura intocmirea, circulatia rationala si pastrarea documentelor primare care stau la baza inregistrarilor contabile
? Este in contact permanent cu firma de contabilitate
? Asigura tinerea la zi a evidentei intrarilor si iesirilor
? Asigura evident gestiunilor de valori material si a bonurilor de consum
? Raspunde de intocmirea registrelor contabile zilnice
? Operarea documentelor contabile primare primite in firma:  facturi de intrari marfa/material/servicii, fisa de magazine, foaie de prezenta, etc.
? Operarea documentelor contabile primare de iesire: avize de expediere, facturi iesite, etc. si tine evident clientilor neincasati precum si a incasarilor
? Tine evidenta  cronologica a facturilor emise
? Preia si si verifica seturile e documente din departamentele comerciale, inregistreaza deconturile pentru deplasari  interne si externe
? Efectueaza inventarierea furnizorilor si clientilor pe baza extraselor de cont si confrunta datele cu evident primara
? Indosariaza documentele , asigura arhivarea lor precum si salvarea datelor informatice
? Prezentarea la firma de contabilitate a pontajelor si a actelor necesare calcularii salariilor
? Prezentarea la firma de contabilitate a actelor necesare transmiterii Revisalului in termenele solicitate de aceasta
? Transmiterea concediilor medicale catre firma de contabilitate, in termenele solicitate de aceasta
? Verifica soldurile din contabilitate cu cele ale furnizorilor si clientilor
? Intocmeste rapoarte saptamanale, sau la cerere, privind datoriile si creantele firmei, in functie de vechime
? Verifica corespondenta soldurilor bancare cu cele inscrise in extrasele de cont
? Demareaza procesul de recuperare a creantelor de la client
? Intocmeste si transmite raportarile lunare pentru Intrastat, organizatii de preluare a responsabilitatii, etc.
? Asigura intocmirea si pastrarea dosarelor de personal
? Alte sarcini specific conform fisei postului sau solicitarii sefilor ierarhic

Cerinte

? Meticulozitate, acuratete si atentie la detalii
? Lucrul in echipa
? Abilitati bune de comunicare cu colegii, clientii, furnizorii si partenerii firmei
? Orientare spre rezultat
? Multitasking, capacitate de lucru in echipa, adaptabilitate, flexibilitate
? Atentie sporita la detalii
? Rezistenta la stress
? Capacitate bune de organizare si prioritizare a sarcinilor
? Implicare si spirit de initiativa
? Studiile medii profil economic reprezinta un avantaj
? Cunoasterea limbii engleze

Oferta (bonusuri, beneficii)

Trimite CV