Click aici »

Contabil/economist

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
15-04-2019
Data actualizare
16-04-2019

Descrierea postului

Responsabilitati:
- contabilizarea cronologica si sistematica a operatiunilor financiare si patrimoniale;
- intocmirea/verificarea jurnalelor de TVA, registrului jurnal, registrului inventar, registru de casa, etc;
- evidenta si analiza conturilor de capitaluri; imobilizari a stocurilor, datoriilor si creantelor;
- alte operatiuni privind contabilitatea financiara a societatilor.

Cerinte

Candidatul ideal:
- studii superioare in domeniul economic, absolvite cu diploma de licenta;
- vechime in specialitatea studiilor de minim 3 ani;
- cunostinte de operare PC: Windows, Micrisoft Office, Internet Explorer;
- cunostinte solide privind legislatia in vigoare;
- capabil sa lucreze atat in echipa, cat si individual;
- capacitatea de asimilare a cunostintelor noi si de implementare a informatiilor in activitatea zilnica;
- abilitati bune de comunicare;
- capacitatea de a prelucra, interpreta si valorifica informatiile pentru adoptarea celor mai bune decizii sau pentru realizarea de rapoarte complexe;
- acuratete, rapiditatea, orietare spre rezultate, tenacitate, atentie distributiva.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Beneficii:
- Salariu motivant;
- Mediu de de lucru placut.