Click aici »

Contabil CECCAR (JBI/2016/047)

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
1000 EUR
Oras(e)
Tirgu-Mures Tirgu-Mures
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
15-07-2016
Data actualizare
26-08-2016

Descrierea postului

Un raport direct cu controlorul financiar cu sediul in Marea Britanie.
Responsabil pentru asigurarea finalizarii cu succes a tuturor sarcinilor departamentale. Va coordona o mica echipa de contabili si ofiteri bancari de reconciliere, plus un Management Assistant, fiecare dintre care va necesita o supraveghere de zi cu zi.

Cunostinte solide a proceselor contabile, precum si o intelegere a importantei preciziei si a integritatii datelor.
Abilitatea de a lucra in mod independent, cat si ca parte a unei echipe.
Managementul timpului excelent, abilitati de organizare si multi-tasking.
Trebuie sa aiba bune abilitati de comunicare verbala si scrisa in engleza.
De rezolvare a problemelor de competente, acuratete si atentie la detalii.
atitudine aratos, pozitiva si entuziast.
competente informatice puternice, inclusiv Microsoft Word, Excel si Outlook.
Experienta in departamentul de conturi importante, de preferinta in mai mult de un rol.
Experienta anterioara in supravegherea personalului este esentiala.
Este de preferat experienta anterioara in mediul de contabilitate cu amanuntul, cu volum mare de tranzactii.
Cunoasterea de Coda si Cognos de raportare ar constitui un avantaj.
In mod ideal, sa calificat in CIMA, ACCA sau echivalent.

Cerinte

Experienta:     Contabil - 36 luni
    Limbi cunoscute:
    *Germana - Avansat
    *Engleza - Avansat
    Permis de conducere: Nu este necesar

Oferta (bonusuri, beneficii)

Salariu brut: 6842 RON pe luna, (4800 RON net)
Cazare: Da
Masa: Da
Asigurare: Da
Transport: Nu