Click aici »

Consultant Vanzari

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Serviciu clienti, Vanzari
Data introducerii
30-09-2008
Data actualizare
30-09-2008

Descrierea postului

- realizeaza planurile de vanzari(zilnice,saptamanale sau lunare);
- prezinta si promoveaza direct produsele prin transmiterea ofertelor catre clientii existenti sau potentiali;
- preia comenzile clientilor si urmareste derularea livrarilor;
- prospecteaza in permanenta piata in vederea identificarii de noi clienti si oportunitati pentru cresterea cotei de piata a produselor;
- incheie contracte de distributie si urmareste lunar incadrarea rulajelor clientilor in grilele prevazute in contract;
- intocmeste rapoarte privind situatia vanzarilor, concurenta, noile tranduri de piata.

Cerinte

- experienta de minim 2 ani intr-o companie IT ( de preferinta pe o pozitie similara);
- cunostiinte specifice business-ului:piata IT,competitie,tendinte, produse;
- experienta in utilizarea unor programe de contabilitate si gestiune( cunoasterea programului B-ORG constituie avantaj);
- capacitati de organizare,autocontrol si adaptare la situatii neprevazute;
- abilitati de comunicare, negociere si lucru in echipa;
- prezenta agreabila;
- limba engleza - nivel mediu.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- salariu atractiv + bonuri de masa;
- bonusuri suplimentare in functie de realizari.