Click aici »

Consultant vanzari

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Timisoara Timisoara
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
05-02-2018
Data actualizare
05-02-2018

Descrierea postului

Consilierul de vanzari trebuie sa identifice nevoile clientului sa negocieze si sa convinga clientul sa cumpere sau sa comande produsele noastre;
Sa intocmeasca factura sau comanda;
Sa duca aceeasta comanda la bun sfasit. Acest lucru inseamna sa tina legatura cu clientul pana la finalizarea comenzii;
Sa se ingrijeasca sa ajunga produsele in termenul stabilit;
Sa programeze clientul pentru montaj dupa care sa se asigure ca totul s-a derulat in bune conditii si clientul este multumit.

Cerinte

EXPERINTA IN VANZARI

Consilierul trebuie sa aiba abilitati de vanzator, tehnici de vanzare, preocupare fata de nevoile clientului identificarea nevoii, negociere si putere de convingere.

De asemenea trebuie sa aiba o atitudine pozitiva, limbaj placut, silmtul detaliului, initiativa si perseverenta capacitatea de a lucra in echipa, flexibilitate si deschidere la sugestii.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Oferta o stabilim la interviu.

Trimite CV