Click aici »

Consultant vanzari in magazin - Mall Bucuresti

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
07-10-2016
Data actualizare
07-10-2016

Descrierea postului

- Asigura un nivel inalt de satisfactie a clientilor, furnizand un serviciu de vanzare prin excelenta;
- Identifica nevoile clientilor si asigura asistenta cu privire la caracteristicile produselor;
- Creaza relatii de incredere prin interactiunea cu potentialii clienti din magazin;
- Colaboreaza indeaproape cu colegii pentru a asigura clientilor servicii profesionale;
- Se informeaza in permanenta cu privire la produsele oferite pentru cele mai adecvante recomandari;
- Contribuie la cresterea vizibilitatii brandului.

Cerinte

- Cunoasterea si intelegerea principiilor de baza ale vanzarii, a practicilor de customer service si manifesta usurinta in identificarea profilului clientului;
- Experienta anterioara in domeniul vanzarilor si a consilierii clientilor reprezinta un avantaj;
- Atitudine pozitiva, bune abilitati de comunicare si relationare;
- Abilitati ridicate de ascultare activa si adresare de intrebari adecvate;
- Dinamic, entuziast cu un dezvoltat simt estetic;
- Serviabil, amabil cu o orientare clara catre client;
- Cunostinte de limba engleza la un nivel mediu.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Pachet salarial motivant si sistem de bonusare;
- Posibilitatea de modulare a programului de lucru;
- Sesiuni de training de specialitate (atat de produs cat si soft skills) in tara si strainatate;
- Mediu de lucru profesionist in cadrul unui lant de magazine de renume international.