Click aici »

Consultant vanzari in constructii

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Braila, Galati Braila Galati
Domeniile ofertei
Constructii/Imobiliare, Vanzari
Data introducerii
30-06-2008
Data actualizare
30-06-2008

Descrierea postului

Postul presupune:

- Promovarea si vanzarea produsele companiei.
- Prospectarea pietei tinta in vederea dezvoltarii portofoliului de clienti.
- Identificarea nevoilor clientilor, realizarea si prezentarea de oferte tehnice si comerciale pentru potentialii clienti.
- Negocierea si incheierea contractelor specifice.
- Consilierea clientilor din punct de vedere tehnic si comercial
- Monitorizarea si dezvoltarea unor relatii corecte cu clientii si cu partenerii de afaceri.

Cerinte

- Studii superioare sau in curs de definitivare, preferabil tehnice.
- Profil tehnic dezvoltat.
- Bun cunoscator al procesului de vanzare.
- Abil in identificarea nevoilor clientilor, cu simt pentru detaliul semnificativ.
- Capacitati dezvoltate de comunicare, negociere, sinteza si raportare.
- Cunostinte temeinice operare PC.
- Disponibilitate pentru program prelungit si pentru deplasari frecvente in teren.
- Tinuta ingrijita.
- Permis de conducere auto categoria B.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Se ofera:
- pachet salarial motivant,
- masina, telefon si laptop de serviciu,
- training-uri de specialitate.