Click aici »

Consultant vanzari cu atributii in PR

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Publicitate/PR, Vanzari
Data introducerii
24-06-2010
Data actualizare
24-06-2010

Descrierea postului

Responsabilitati:

- Prezentarea produselor conmpaniei si promovarea lor catre clienti
- Atragerea de noi clienti, dezvoltarea si mentinerea relatiilor cu vechii clienti
- Implementarea strategiei de vanzare si urmarirea fidelizarii clientilor.
- Negocierea conditiile de vanzare catre companiile cliente
- Acordarea de suport si consultanta directa clientilor
- Intocmirea de baze de date cu potentialii clienti
- Stabilirea de intalniri cu potentialii clienti
- Intocmirea rapoartelor privind activitatea desfasurata
- Studierea pietei
- Mentinerea unei legaturi permanente cu echipa de management
- Scrierea materialelor de PR in conformitate cu regulile gramaticale
- Redactarea si tehnoredactarea de documente interne si externe.

Cerinte

Candidatul ideal:

- Abilitati foarte bune de comunicare si prezentare
- Absolvent studii superioare
- Abilitati de comunicare orala si in scris ; usurinta in comunicare
- Experienta intr-un post similar constituie un avantaj
- Capacitate de analiza, planificare si urmarirea finalizarii unei sarcini profesionale
- Capacitate rapida de decizie, precum si asumarea responsabilitatii pentru deciziile luate
- Capacitate de a pastra confidentialitatea informatiilor interne si externe
- Cunostiinte solide de operare pachet MS Office
- Cunostinte limba engleza.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Mediu de lucru placut intr-o companie in crestere accentuata
- Pachet salarial motivant+bonusuri din vanzari
- Telefon de servici
- Program de lucru 9 ? 17
- Forma de angajare - contract individual de munca.
- Perioada de proba conform legii
- Posibilitati reale de afirmare si promovare.