Click aici »

Consultant vanzare si ofertare piese auto Abrud

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
500 EUR
Oras(e)
Alba Iulia Alba Iulia
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
15-12-2017
Data actualizare
14-02-2018

Descrierea postului

Acest anunt ESTE pentru persoanele care au o cariera in domeniu sau vor sa isi formeze o cariera in acest domeniu, intr-un cadru profesionist alaturi de oameni cu experienta.
Acest anunt ESTE pentru cei care vor sa fie cei mai buni in ceea ce fac si depun eforturi sustinute pentru a progresa in mod continuu atat profesional cat si social.
Acest anunt NU ESTE pentru cei care isi cauta doar un loc de munca, oricare ar fi el, doar pentru a-si acoperi nevoile zilnice sau cheltuielile ocazionale.
Daca nu va regasiti in situatiile de mai sus, NU aplicati pentru acest job.
Atributii
- identifica si oferteaza piesele de schimb pentru autovehicule, in programe specializate
- identifica piesele de schimb si referintele in catalogul de piese si in sistemul de gestiune
- preia si prelucreaza comenzile de la clienti si se ocupa de onorarea lor
- consiliaza clientii, urmareste comenzile si informeaza clientii cu privire la data de livrare a comenzilor
- colaboreaza cu ceilalti colegi in vederea identificarii pieselor necesare clientului si satisfacerii nevoilor acestuia;
- incaseaza contravaloarea produselor vandute si depune monetarul la casieria companiei
- urmareste intrarile si iesirile din stoc, realizeaza diverse raportari si propune solutii de optimizare a stocului de marfa
- se implica activ in activitatile din cadrul companiei si urmareste atingerea target-ului de vanzari
- respecta si aplica principiile de vanzare invatate in cadrul training-urilor

Abilitati
- foarte bune abilitati de comunicare, convingere si negociere, relationare si lucru in echipa
- orientat spre invatare si aplicare a cunostintelor intr-un timp scurt (3 luni)
- cu initiativa si capacitate de analiza - bine organizat si perseverent
- persoana punctuala, agreabila, cu atentie concentrata si distributiva
- spirit de observatie, dinamism, gandire comerciala, eficienta
- mod de gandire orientat catre client, dar si focusat pe rezultate

Cerinte

Cerinte
- de preferinta studii tehnice sau de specialitate in domeni tehnic
- experienta in comertul cu piesele de schimb sau pe un post similar
- cunoasterea programelor de identificare a pieselor auto reprezinta un avantaj
- operare suita MS Office ( Excel, Word,Outlook, etc.)
- studii medii/superioare si operare pe PC

Oferta (bonusuri, beneficii)

Beneficii
- pachet salarial motivant bazat pe indicatori de performanta si transparenta
- oportunitatea de a lucra intr-un colectiv tanar si dinamic
- un job stabil si de lunga durata
- posibilitatea dezvoltarii unei cariere profesionale intr-o companie de succes
- doar CV-uri cu nr. de telefon.

Trimite CV