Click aici »

Consultant Turism

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Turism/Hoteluri
Data introducerii
28-02-2018
Data actualizare
28-02-2018

Descrierea postului

Responsabilitati:
Candidatul va ocupa postul de Consultant de Turism si va raporta direct catre Directorul de Agentie.
Va prelua cererile de oferta alocate sau primite spontan si va mentine legatura cu potentialii clienti pe intreaga derulare a procesului de vanzare - prelucrare, rezervare, emitere, facturare, incasare, emitere documente de calatorie.
Prezentarea si vanzarea produselor turistice ale agentiei;
Consilierea clientilor si crearea de oferte personalizate
Actiuni de marketing, specifice postului;
Genereaza strategii de management si programe de ofertare;
Va urma intocmai procedurile de lucru specifice activitatii desfasurate - semnarea de contracte cu turistii persoane fizice, respectarea prevederilor legale, precum si interne vis-a-vis de normele contabile si alte proceduri agreate si implementate in companie.

Cerinte

Candidatul ideal:
Pregatire in domeniu( studii in Geografie/Turism, Cursuri agent Turism-avantaj)
Iubitor de calatorii
Notiuni de cultura generala si de destinatii turistice
Cunoaste produsele turistice existente pe piata
Ordonat, organizat, punctual.
Capabil sa respecte dead-line-urile.
Comunicativ, sociabil, usor integrabil in echipa, deschis,
Dorinta de a invata  si a se  pregati continuu
Experienta in rezolvarea problemelor si in gasirea solutiilor
Pro-activ.
Reprezinta un avantaj cunostintele de Ticketing
Rezistent la stress
Atitudine profesionala
Atentie distributiva si sporita la detalii
Cunoaste cel putin o limba de circulatie(engleza)
Abilitati de vanzari si negociere;
Mod de gandire orientat spre client;
Abilitati de orientare catre solutii (abordare logica, analitica);

Oferta (bonusuri, beneficii)

Iti oferim:
Dezvoltare profesionala si stabilitate;
O echipa motivata si solida;
Locatie centrala: (Piata Romana)

Asteptam sa ne cunoastem!
Echipa J?info Tours!