Click aici »

Consultant turism extern

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Brasov Brasov
Domeniile ofertei
Turism/Hoteluri
Data introducerii
06-02-2014
Data actualizare
06-02-2014

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa aiba experienta in domeniul Turism/Hoteluri
Nivel minim de studii: Facultate (terminata)

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

Clientul nostru, agentie de turism, acreditata de linii de croaziera de lux si tur operatori germani, scoate la concurs 1 post Consultant Turism.

Candidatul va fi direct subordonat Managerului agentiei si va fi responsabile cu:

- Cunoasterea in detaliu a produselor turistice externe;
- Utilizarea sistemelor de rezervari specifice turoperatorilor;
- Folosirea sistemului back-office;
- Crearea, promovarea si vanzarea pachetelor turistice externe;
- Mentinerea relatiei cu clientii si fidelizarea acestora;
- Atragerea de noi potentiali clienti;
- Identificarea de noi oportunitati de dezvoltare, parteneriate si canale de promovare.

Cerinte

- Persoana organizata, punctuala, dinamica, rezistenta la lucru in conditii de stres;
- Orientare catre rezultate si clienti;
- Abilitati de comunicare si relationare sociala;
- Capacitate de analiza si sinteza.