Click aici »

Consultant Junior Oracle

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
IT Software
Data introducerii
08-04-2010
Data actualizare
08-04-2010

Descrierea postului

? Analiza proceselor de de afaceri ale clientului;
? Face parte din echipa de implementare;
? Construieste functionalitati noi in conformitate cu design-ul si specificatiile din documente;
? Creeaza interfete noi si particularizari pe baza infrastructurii curente;
? Adapteaza modulele existente si pe cele noi;
? Dezvoltare de teste, accesorii si particularizari;
? Asistenta tehnica si instruire pentru client.
Dorim sa angajam juniori in toate zonele Oracle: BI, CRM, ERP, HCM, Technologies and Middleware.

Cerinte

? Proaspat absolvent de Informatica sau studii superioare in stiintele informaticii;
? Gandire analitica, initiativa pentru obtinerea de noi sarcini;
? Suport pentru decizii si recomandari argumentate cu fapte si analize;
? Atentie deosebita pentru detalii si abilitati de stabilire a prioritatilor;
? Fluenta in engleza, atat scris cat si vorbit;
? Excelente abilitati de lucru in echipa;
? Cunostinte despre baze de date si programare reprezinta un avantaj;
? Disponibilitate pentru calatorii.

Competente:
? Java, J2EE, JDK, JSP, Servlets, EJB;
? Oracle, PL/SQL, instrumente Oracle, JDeveloper;
? Linux si/sau alte sisteme Unix;
? Experienta in ERP, CRM, HCM, BI, Technologie si Middleware reprezinta avantaj.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Oferta (bonusuri, beneficii):
? Oportonuitatea unei cariere de consultant Oracle
? Acces la tehnologie de varf
? Posibilitatea dezvoltarii profesionale, prin participarea la mai multe proiecte referitoare la implementare Oracle
? Training
? Plan de cariera.