Click aici »

Consultant in consilierea si asistenta clientilor

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
300 EUR
Oras(e)
Iasi Iasi
Domeniile ofertei
Serviciu clienti, Comert
Data introducerii
29-08-2013
Data actualizare
29-08-2013
Confidential
expirat

Descrierea postului

Responsabilitati:
Gestionarea fluxului de apeluri inbound si outbound
Consilierea clientilor in functie de nevoilor acestora
Procesarea de modificari in profilul clientilor, in conformitate cu procedurile in vigoare
Actualizarea coordonatelor clientilor
Oferirea de raspunsuri la sesizarile clientilor companiei atat telefonic cat si via email
Inregistrarea si rezolvarea solicitarilor clientilor prin mijloace specifice in sistemul de operare
Identifiica corect solicitarile clientilor , ofera raspunsuri profesioniste, se implica activ in rezolvarea problemelor semnalate de clienti, pastrand un ton amabil si profesionist pe toata durata apelului
Foloseste corect aplicatiile cu care lucreaza, astfel incat sa ofere informatii corecte si sa inregistreze corect solicitarile clientilor
Promoveaza produsele si serviciile companiei in toate apelurile eligibile
Aplica si respecta valorile companiei

Cerinte

Cerinte
Studii medii/superioare.
Experienta de cel putin 6 luni in lucrul cu clientii va fi considerata un avantaj
Abilittati de comunicare(voce placuta si clara, fluenta in exprimare,ascultare activa,stabillitate emotionala)
Atitudine pozitiva orientata spre client
Orientare catre rezultate
Abilitatea si disponibilitatea de a lucra in echipa
Capacitatea de adaptare a comportamentului si abordare la situatia data
Capacitatea de a se adapta cu usurinta la cerintele de lucru
Capacitate de a lucra in conditii de stres
Conexiune proprie la internet si spatiu pentru desfasurarea activitati

Oferta (bonusuri, beneficii)

Oferta (bonusuri, beneficii):
Pachet salarial motivant;
Sistem de bonusare;
Dezvoltare profesionala intr-un mediu dinamic si orientat catre performanta;