Click aici »

Consultant Financiar

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Iasi Iasi
Domeniile ofertei
Asigurari
Data introducerii
13-07-2016
Data actualizare
13-07-2016

Descrierea postului

Recrutare si selectie - identificam acei candidati care corespund cel mai bine profilului companiei si valorilor noastre.

Recompensam corect rezultatele;

Training si dezvoltare - programe de identificare si dezvoltare a angajatilor nostri in vederea sustinerii obiectivelor de dezvoltare personala si ale companiei.

In organizatia noastra, rolul principal al departamentului de Resurse Umane este de a ramane in slujba valorilor companiei, imbunatatind permanent performantele fiecarui individ. "Hotararea noastra ferma de a actiona cu integritate si conform celor mai inalte standarde etice depinde de deciziile individuale pe care le luam in fiecare zi. Suntem cu totii responsabili de modul in care compania isi desfasoara activitatea, precum si de imaginea sa printre clienti, actionari, parteneri si angajati."
Responsabilitati:
- Desfasurare activitati de prospectare si vanzare in domeniul asigurarilor de viata, sanatate si pensii private
- Respectarea tuturor standardelor agreate cu managerul direct si compania
- Oferirea de servicii de analiza si identificare a nevoilor financiare personale

Cerinte

- Studii superioare finalizate
- Bune abilitati de comunicare si relationare
- Personalitate sociabila, serioasa, motivata si orientata catre rezultate
- Experinta in domeniul financiar si/sau al vanzarilor constituie un avantaj

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Oportunitatea dezvoltarii unei cariere de succes intr-un domeniu complex
- Program de formare profesionala si training-uri periodice
- Instrumente de suport in activitatea de vanzare
- Pachet atractiv de remunerare.
Mai multe motive pentru a lucra impreuna
Beneficii financiare unice;
Produse inovatoare, flexibile si diversificate, orientate catre nevoile clientilor;
Mediu deschis la diversitate si incluziune - capacitatea de a integra oameni din culturi organizationale
diferite;
Posibilitatea echivalarii nivelului de cariera in functie de experienta profesionala anterioara.