Click aici »

Consilieri vanzari piese utilaje agricole/constructii/auto

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Toate orasele Toate orasele
Domeniile ofertei
Vanzari, Achizitii/Logistica
Data introducerii
30-08-2017
Data actualizare
14-05-2018

Descrierea postului

Consilieri vanzari piese utilaje agricole/constructii/auto: IF-B, TR, OT, DJ, GR, AG, DB, CL, IL, BR, VS, BC, NT, IS, AR, TM, SM

- gestionarea si pastrarea integritatii stocurilor de marfa
- participarea la receptia, livrarea si inventarierea bunurilor si produselor comercializate
- acordarea de asistenta tehnica clientilor la sediul firmei
- intocmirea de documente de receptie, oferte de pret, comenzi, facturi
- prezentarea si promovarea ofertelor de produse si servicii
- vizitare clienti, inspectie utilaje, evaluare necesare piese de schimb
- analiza periodica a pietei in zona deservita
- urmarirea gradului de satisfactie post-vanzare al clientilor
- intocmirea periodica a rapoartelor de activitate

Cerinte

Candidatul ideal:
- Experienta in domeniul masini agricole / piese schimb/auto
- Pregatire in domeniul tehnic
- Dornic de a acumula permanent noi cunostinte
- Capacitate de efort fizic si intelectual
- Abilitati de comunicare
- Abilitati de lucru in echipa
- Cunoastere buna a limbii engleze
- Cunostinte operare PC - Word, EXCEL, PowerPoint, Outlook, programe de gestiune
- deschis, onest, centrat pe rezultate

Oferta (bonusuri, beneficii)

Oferta salariala atractiva in functie de experienta si performanta.