Click aici »

Consilier vanzari

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Iasi Iasi
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
09-05-2017
Data actualizare
12-09-2018

Descrierea postului

Contribuie la cresterea portofoliului de clienti ai companiei, printr-o activitate sustinuta de prospectare si identificare de noi clienti B2B si noi oportunitati de vanzare Contacteaza telefonic , pe email si in teren prospectii pentru a prezenta solutiile oferite de companie
Analizeaza si proceseaza cerintelor clientilor si acorda consultanta de specialitate
Construieste oferte pentru clienti, face follow-up, finalizeaza vanzarile
Se asigura de finalizarea corecta a incasarilor pe fiecare tranzactie/client
Mentine relatia cu clientii companiei si acorda consultanta in perioada post-vanzare pentru a face cross-selling, up-selling sau pentru a initia o noua vanzare
Ofera feedback managementului cu privire la statusul ofertarilor, negocierilor, vanzarilor incheiate sau esuate

Cerinte

Experienta in vanzari B2B de minim 2 ani, cu un plus pentru vanzarea de ambalaje
Studii finalizate
Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala), prezinta avantaj abilitatile de vanzare prin telefon
Abilitatati de invatare rapida a procedurilor de lucru si a portofoliului de produse
Abilitatea de a-si atinge obiectivele
Cunostinte de utilizare MS Office, operare PC, internet
Abilitati de organizare si planificare, meticulozitate, acuratete, spirit analitic, lucrul in echipa
Orientare catre solutii, proactivitate si eficienta

Oferta (bonusuri, beneficii)

Se ofera un pachet salarial motivant, in concordanta cu cerintele postului
Bonusuri de performanta si prime pentru evenimente speciale
Conditii de lucru optime, echipamente performante si un mediu optimist si dinamic