Click aici »

Consilier vanzari

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Comert
Data introducerii
26-06-2016
Data actualizare
13-08-2019

Descrierea postului

Descrierea jobului:

- Intampinarea, comunicarea si relationarea cu clientii din magazin intr-o maniera amabila si prietenoasa.
- Consilierea clientilor in vederea alegerii produsului potrivit.
- Prezentarea si vanzarea canapelelor si produselor de mobilier din magazin.
- Preluarea comenzilor de la clienti.
- Urmarirea finalizarii in bune conditii a comenzilor clientilor.
- Orientare catre obtinerea de rezultate in ceea ce priveste cresterea vanzarilor.
- Intocmirea documentelor zilnice.
- Organizarea specifica activitatii de vanzare.

Cerinte

Candidatul ideal
Abilitati:
-limba engleza mediu / avansat;
-capacitatea de comunicare, organizare si lucru in echipa;
-abilitati de relationare si flexibilitate in abordarea problemelor;
-planificarea eficienta a timpului de lucru;
-inventivitate, creativitate, precizie, capacitate de adaptare usoara la cunostinte noi;

Pregatire si experienta:
- absolvent studii medii, superioare;
- cunostiinte Microsoft OFFICE;
- experienta in vanzare mobilier de cel putin 1 an constitue un avantaj;

Oferta (bonusuri, beneficii)

Beneficii:
- Contract de munca (perioada nedeterminata);
- Salariu fix + bonus vanzari + asigurarea transportului;
- Posibilitatea construirii unei cariere intr-un mediu profesionist.

Pentru mai multe detalii vizitati site-ul nostru:
www.canapele.ro sau contactati telefonic la numarul 0726199193.

Trimite CV