Click aici »

Consilier vanzari (showroom)

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Pitesti Pitesti
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
04-01-2017
Data actualizare
00-00-0000

Descrierea postului

- Vanzare de solutii iluminare cu LED - www.electromagnetica-led.ro
- Identifica perspectivele de vanzare si de contact pentru clientii noi.
- Pregateste prezentari, propuneri si contracte de vanzare.
- Urmareste evolutia noilor contacte si face recomandari privind rezultatele activitatii din teren.
- Identifica si rezolva problemele aparute in derularea contractelor din punct de vedere tehnic sau / si comercial.
- Comunica superiorului oportunitatile de vanzare identificate din informatiile colectate prin activitatea de teren.

Cerinte

- Studii medii sau superioare electrotehnice sau economice.
- Experienta demonstrata in activitati de vanzare de minim 4 ani, prezinta un avantaj.
- Cunoasterea tehnicilor de promovare de produse, a tehnicilor de vanzare si negociere.
- Cunostinte bune de operare pe calculator -MS Office, in special Excel, Outlook.
- Vizibilitatea postului necesita mentinerea unui aspect profesional, oferind o imagine pozitiva a companiei pentru public.
- Abilitati de comunicare, spirit de initiativa, inalt grad de sociabilitate si responsabilitate.
- Foarte buna capacitate de analiza si sinteza, abilitati de negociere, orientare catre atingerea obiectivelor.
- Carnet conducere categoria B (experienta minim 1 an).

Oferta (bonusuri, beneficii)

Pachet salarial motivant,
Posibilitatea de dezvoltare profesionala intr-un colectiv tanar si dinamic.
Mediu de lucru elegant.