Click aici »

Consilier vanzari Renault

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Miercurea-Ciuc Miercurea-Ciuc
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
28-04-2015
Data actualizare
28-04-2015

Descrierea postului

- sa prezinte si sa promoveze numele marcii in conformitate cu strategia de vanzare a companiei;
- sa urmareasca permanent atragerea de noi clienti si sa mentina legatura cu clientii deja existenti;
- sa asigure consultanta profesionala clientilor prin e-mail, telefon, in showroom, la evenimente si in cadrul vizitelor facute potentialilor sau actualilor clienti;
- sa ofere clientilor sprijinul necesar pentru intocmirea dosarului de finantare, sa pastreze contactul cu finantatorul, sa urmareasca evolutia platilor, comunicand clientului toate informatiile legate de operatiunea de finantare;
- sa gestioneze derularea contractelor incheiate, confirmand clientului efectuarea platilor si lansarea / situatia comenzilor;
- sa organizeze test drive cu autovehiculul solicitat de catre clienti;
- sa asigure atingerea obiectivelor stabilite anual;

Cerinte

- studii superioare;
- limba maghiara la nivel avansat;
- cunostin?e PC;
- multitasking, aten?ie distributive, aten?ie la detalii;
- capacitate de asimilare ?i procesare a informa?iilor adaptare la schimb?ri ?i situa?ii speciale;
- capacitate de a pastra confiden?ialitatea informa?iilor interne ?i externe;
- abilit??i de comunicare, negociere;
- obligatoriu permis conducere categoria B;

Oferta (bonusuri, beneficii)

- bonusari dupa target