Click aici »

Consilier vanzari piese de schimb utilaje

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
09-01-2015
Data actualizare
15-01-2018

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa raspunda la un interviu online cu 8 intrebari.

Descrierea postului

Experienta in domeniu nu este necesara, atata timp cat exista dorinta si capacitate de invatare.

Inregistrarea cererii de piese de la clienti.
Identificarea pieselor solicitate conform cataloagelor tehnice.
Intocmirea de oferte si prezentarea acestora, eventual negocierea preturilor.

Prospectarea telefonica a clientilor vechi si cautarea de noi clienti.
Intretinerea legaturii stabilite cu clienti.
Prezentarea telefonica sau in cadrul intalnirilor a ofertelor si produselor.

Cerinte

-operare browser internet, Word, Excel, Outlook, Windows.
-ambitie, dorinta de munca si de autodepasire
-minim o limba straina
-capacitate de comunicare, fata in fata, telefonic si scris.
-dorinta de castig financiar.
-atitudine pozitiva, optimista, constructiva
-prezenta placuta, sociabila.
-capacitate de invatare a produselor si a domeniului

Oferta (bonusuri, beneficii)

Program de Luni pana Vineri de la 9:00 la 17:30
Pauza de masa 30m
Telefon de serviciu
Mediu de lucru placut, colectiv tanar si competitiv.
Salariu de baza + procent mare din profitul realizat in urma vanzarilor.
Nu se incurajeaza munca peste program. 8 ore sunt suficiente pentru realizarea sarcinilor!

Se ofera training in utilizarea cataloagelor de identificare!

Veniturile sunt direct proportionale cu performanta!