Click aici »

Consilier Tehnic

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Timisoara Timisoara
Domeniile ofertei
Industrie, Reparatii/Service, Vanzari
Data introducerii
25-01-2016
Data actualizare
25-01-2016

Descrierea postului

Unul dintre cei mai dinamici importatori si distribuitori de piese auto cauta Consilier Tehnic!

Esti pasionat de shopping tehnic? Stii pe de rost rafturile magazinelor tale preferate?
Citesti manualul de instructiuni cand cumperi un dispozitiv acasa?
Prietenii te solicita pentru sfaturi tehnice pentru ca esti catalogul lor preferat?

Daca ai raspuns Da la toate intrebarile, esti cel pe care il cautam!

Rolul tau va fi cel de consilier tehnic, cel mai priceput sfatuitor, un consultant profesionist.

Vei ghida clientii prin priceperea ta, vei identifica produsele solicitate de clienti, ii vei ajuta sa faca alegerea corecta, sa compare produsele, sa aleaga cea mai buna varianta pentru nevoile lor.

Vei gestiona produsele, aprovizionarea, vei tine in evidenta stocul si conditiile de achizitie pentru produse.

Cerinte

Abilitati:
- bune cunostinte de operare PC;
- experienta in lucrul cu aplicatii specifice de identificari ale pieselor auto;
- buna pregatire practica in domeniul auto/camioane;
- experienta in lucrul cu aplicatii de tip CRM/ERP;
- capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii;
- simt pentru detaliu semnificativ; rabdare si spirit practic
- memorie dezvoltata, capacitate de retinere a informatiilor;
- capacitate rapida de decizie; deductie logica;
- abilitati coordonare, planificare si organizare;
- orientare spre rezultate;
- responsabilitate, profesionalism si corectitudine;
- atentie concentrata si distributiva.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- vei lucra cu o echipa tanara si dinamica;
- vei lucra cu clienti de top din industrie;
- vei avea satisfactia implicarii in proiecte interesante pentru cariera ta;
- vei fi bucuros sa descoperi un salariu atractiv, bonuri de masa, bonusuri de performanta, prime de sarbatori.