Click aici »

Consilier scolar

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Cluj-Napoca Cluj-Napoca
Domeniile ofertei
Educatie/Training
Data introducerii
11-01-2012
Data actualizare
16-01-2012

Descrierea postului

Realizarea planurilor individuale de interventie
Realizarea si consemnarea in scris a evaluarilor care indeplinesc standarde specifice si termene
Realizarea de interviuri cu utilizatorii de servicii si familiile lor in vederea evaluarii si revizuirii situatiei acestora
Oferirea asistentei psihologice necesare pentru indivizi cat si pentru grupuri definite de beneficiari.

Cerinte

Studii superioare incheiate cu diploma de licenta (psihologie, psihopedagogie speciala, asistenta sociala)
Experienta in consiliere scolara de cel putin un an
O persoana: comunicativa, sociabila, sa lucreze in echipa, rezistenta la munca in conditii de stres, seriozitate si meticulozitate in realizarea sarcinilor trasate
Cunostinte a cel putin o limba de circulatie internationala
Permis de conducere Cat B
Operare PC (Pachet Office, Internet) nivel avansat.