Click aici »

Consilier juridic

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Timisoara Timisoara
Domeniile ofertei
Legal/Avocati/Notari
Data introducerii
15-04-2011
Data actualizare
15-04-2011

Descrierea postului

? Intocmeste, gestioneaza si urmareste contractele comerciale, contribuie in permanenta la imbunatatirea formei celor existente
? Mentine relatia cu clientii restanti in sensul intocmirii notificarilor,negociaza cu acestia termenii de scadenzare a sumelor restante,urmareste recuperarea sumero in conditii avantajoase pt.societate
? Urmareste litigiile existente, pregateste toate documentele necesare si asigura ajutor avocatului insarcinat cu fiecare cauza in parte;
? Mentine legatura cu Registrul Comertului si intocmeste orice tip de documente presupune aceasta;
? Intocmeste diverse documente necesare in activitatea societatilor: procese verbale AGA, Hotarari generale, modificari etc.
? Se ocupa de diverse aspecte legate de legislatia muncii.
? Mentine relatia si colaboreaza cu usurinta cu avocatii sau societatile de avocati cu care grupul nostru are contracte.

Cerinte

? Facultatea de Drept
? Experienta in domeniul juridic minim 2 ani
? Cunostinte de redactare pe calculator (pachetul Office)
? Limba italiana ? prezinta un avantaj
? Persoana dinamica, organizata, flexibila, comunicativa, deschisa sa invete lucruri noi.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Posibilitate de lucru intr-un mediu dinamic
- Pachet salarial motivant
- Posibilitati de dezvoltare profesionala.