Click aici »

Consilier juridic

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Galati Galati
Domeniile ofertei
Legal/Avocati/Notari
Data introducerii
18-10-2018
Data actualizare
14-06-2019
Confidential
expirat

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa aiba minimum 3 ani experienta in domeniul Legal/Avocati/Notari
Nivel minim de studii: Facultate (terminata)
Acest anunt este adresat cunoscatorilor de Limba Engleza

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

Angajez consilier juridic in urmatoarele conditii:
- experienta de minim 3 ani in specialitate, experienta in domeniul reprezentarii in instanta si recuperare debite;
- cunoasterea reglementarilor legale in domeniile dreptului civil si comercial precum si in celelalte domenii ale dreptului;
- capacitate de asimilare rapida, respectarea termenelor limita;
- initiativa, orientare catre rezultate;
- abilitati de analiza si sinteza;
- cunostinte bune de operare MS Office (word, Excel).

Tip job: Part time/Full time.

Cerinte

- Redactezi si intocmesti acte cu caracter juridic (notificari plata, somatii, acorduri, contracte diverse, adrese etc.);
- Avizezi acte cu caracter juridic;
- Verifici si aduci modificari juridice la contractele comerciale incheiate cu clientii companiei;
- Oferi consulatnta juridica tuturor departamentelor companiei in problemele aparute.

Asteptam cv-urile dvs. (office@mar-ina.ro/0744642148).

Oferta (bonusuri, beneficii)

- salariul se discuta dupa interviu.