Click aici »

Consilier Juridic Senior

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Legal/Avocati/Notari
Data introducerii
07-03-2018
Data actualizare
07-03-2018

Descrierea postului

Ai experienta in domeniul juridic intre 2-5 ani;
Esti absolvent de studii universitare de lunga durata in domeniul juridic;
Ai cunostinte juridice la nivel superior;
Esti analitic;
Poti lucra bine in echipa;
Ai un rationament logic si structurat;
Ai abilitati de organizare si de planificare a activitatii desfasurate;
Ai abilitati bune de comunicare si de redactare (sintetizare) in limba romana;
Cunosti limba engleza la un nivel mediu;
Ai cunostinte Microsoft Office (Word, Excel) la nivel mediu;
Reprezinta un atu daca experienta juridica este in reprezentarea partilor in fata instantelor de drept comun, precum si in relationarea cu institutiile publice (de preferat pe produse bancare);
Constituie un avantaj daca ai experienta in cadrul institutiilor de credit, privind procedura executarii silite si procedura insolventei;

Cerinte

Vei acorda asistenta juridica si suport in procesul de recuperare a creantelor apartinand companiei in cadrul procedurii amiabile, precum si in etapa din fata instantelor de judecata;
Vei asigura reprezentarea intereselor companiei in relatia si in fata instantelor de drept comun, institutii publice (ANPC, Data Protection, Politie);
Vei formula actiuni introductive potrivit dreptului comun sau/si procedurilor speciale, intampinari, contestatii la executare, validare poprire, cai de atac, declaratii de creanta, voturi pentru adunarile/comitetele creditorilor si alte asemenea documente specifice;
Vei intocmi si vei pregati documentele necesare pentru promovarea si efectuarea demersurilor legale in vederea obtinerii de titluri executorii pentru creantele preluate;
Vei efectua procedurile legale privind creantele provenind din contracte de credit;
Vei monitoriza dosarele aflate pe rolul instantelor judecatoresti, urmarind stadiul acestora de solutionare;
Vei urmari evolutia cadrului legislativ relevant in activitatea desfasurata si vei asigura punerea sa in aplicare la nivelul companiei;

Oferta (bonusuri, beneficii)

Pachet salarial atractiv;
Posibilitati de dezvoltare profesionala;
Bonusuri conform performantei;
Echipa tanara si dinamica;
Decont transport;
7Card, Bookster;