Click aici »

Consilier imobiliar

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
500 EUR
Oras(e)
Iasi Iasi
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
14-02-2017
Data actualizare
14-02-2017

Descrierea postului

Compania UNU Imobiliare situata in zona ultracentrala,angajeaza agenti imobiliari cu sau fara experienta.
Se ofera training gratuit, conditii avantajoase, castiguri substantiale plus bonusuri atractive.
Te asteptam sa faci parte din echipa noastra!
- Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti;
- Evaluarea corecta a cererilor clientilor si intocmirea de oferte;
- Vizionarea proprietatilor in vederea obtinerii informatiilor complete si promovarea imobilelor;
- Prospectarea pietei imobiliare si identificarea de proprietati;
- Panificarea activitatii de vanzare si a celorlalte activitati implicite;
- Vanzarea/ inchirierea de imobile in orasul Iasi;
- Negocierea Contractelor de Prestari Servicii;
- Discuta cu proprietarii pentru a identifica caracteristicile proprietatii si conditiile de vanzare/inchiriere;
- Follow-up in permanenta cu privire la clientii companiei;
- Pregateste documentele necesare tranzactiei, se implica activ si urmareste finalizarea acesteia;
- Participarea la intalniri, evenimente de profil, etc.;
- Pregatirea si prezentarea de oferte, analize de piata, contracte etc.;
- Informarea constanta a clientilor si identificarea necesitatilor acestora;
- Acorda consultanta clientilor privind conditiile pietei, preturi, aspecte legate de actul de vanzare-cumparare;

Cerinte

Trebuie doar :
- Sa ai foarte bune abilitati de comunicare si relationare
- Sa ai excelente abilitati de adaptare la diferite tipuri de personalitate si niveluri de pregatire a persoanelor cu care se intra in contactate;
- Sa fii orientat catre client, sa intelegi ce isi doreste si sa fii atent la detalii;
- Sa ai bune abilitati de organizare, planificare si gestionare a timpului de lucru;
- Sa fii perseverent si determinat in atingerea obiectivelor;
- Sa fii un spirit pragmatic, orientat pe rezultate;
- Sa ai placerea pentru lucrul cu oamenii;
- Sa ai spirit de echipa;
- Sa fii o persoana open - minded.
- Sa fii dispus sa te dezvolti, sa evoluezi
-Sa ai Permis de conducere categoria B

- Experienta pe piata imobiliara reprezinta un avantaj ,dar nu este un criteriu obligatoriu de selectie

Oferta (bonusuri, beneficii)

Laptop,telefon,masina de serviciu,procent mare din comision.