Click aici »

Consilier comercial utilaje agricole

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Suceava Suceava
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
27-01-2015
Data actualizare
27-07-2016

Descrierea postului

RESPONSABILITATI:

- Prospecteaza piata, identifica clienti noi, ii fidelizeaza pe cei vechi
- Prezinta echipamentele/ utilajele agricole potentialilor clienti
- Realizeaza oferte scrise pentru client
- Urmareste si relanseaza afacerile in curs, mentine la zi baza de date cu clienti
- Urmareste derularea contractului de vanzare
- Participa la targurile locale si nationale

Cerinte

- Studii superioare de specialitate (agronomie, mecanica agricola, ingineria sistemelor biotehnice
- Experien?a de minim 2 ani in vanzarea de utilaje agricole- avantaj
- Experienta de lucru in/ cu ferme agricole sau Ón domeniul agricol
- Cunostinte utilizare PC (MS Office)
- Limba engleza - nivel mediu
- Permis de conducere ? categoria B

PROFIL CANDIDAT

- Dorinta si curiozitate de a invata echipamente noi
- Inclinatie catre domeniul tehnic, seriozitate, spirit de initiativa
- Disponibilitate la deplasari