Click aici »

Consilier clienti

Tipul ofertei
Part Time
Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti, Ploiesti Bucuresti Ploiesti
Domeniile ofertei
Comert
Data introducerii
22-09-2015
Data actualizare
22-09-2015

Descrierea postului

Responsabilitati:
- comercializarea, in cadrul unei locatii dintr-o galerie comerciala, a unor vouchere ce vor fi utilizate de clienti la cumparaturile din galeria comerciala;
- comandarea, receptionarea si depozitarea voucherelor in seif-ul din locatie;
- utilizarea aplicatiei de gestionare a voucherelor de la PC-ul din locatie, precum si a unei aplicatii de scanat acte de identitate si coduri de bare ale voucherelor;
- incasarea contravalorii voucherelor in numerar, utilizand casa de marcat si POS-ul din dotare;
- introducerea datelor de contact ale clientilor in aplicatia de gestionare a voucherelor si semnarea cu clientii a regulamentului de utilizare;
- blocarea si reemiterea voucherelor la solicitarea clientilor, in cazul pierderii / furtului acestora, utilizand aplicatia de gestionare a voucherelor;
- gestionarea numerarului din vanzarea voucherelor si depunerea acestuia la o banca din cadrul galeriei comerciale, la incheierea programului;
- informarea clientilor, la solicitarea acestora, cu privire la caracteristicile voucherelor si la tranzactiile efectuate cu voucherele la comerciantii din galeria comerciala;
- efectuarea soldului de casa la sfarsitul zilei;
- informarea reprezentantilor galeriei comerciale cu privire la situatia stocurilor de vouchere.

Cerinte

- experienta de lucru in comert;
- minimum studii medii (diploma de Bacalaureat);
- cunostinte de operare PC (Microsoft Office: Word, Excel, E-mail);
- persoana dinamica, responsabila, amabila, cu spirit de echipa si bune abilitati de comunicare, careia sa ii faca placere sa lucreze cu oamenii;
- calm si stapanire de sine, atentie la detalii, atentie distributiva;
- rezistenta la efort fizic mediu, ritm de lucru alert;
- cunostinte medii de limba engleza;
- CV-ul trebuie sa contina si poza candidatului.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- se asigura training de pregatire pentru postul ocupat, in raport cu specificul activitatii desfasurate;
- pachet salarial motivant, cu tichete de masa;
- program de lucru in ture, 6 ore/zi, de luni pana duminica, cu 2 zile libere pe saptamana.