Click aici »

Conducator auto (categoria E)

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Oras(e)
Timisoara Timisoara
Domeniile ofertei
Transport/Distributie
Data introducerii
23-12-2015
Data actualizare
23-12-2015

Descrierea postului

Angajam conducatori auto profesionisti in urmatoarele conditii:

Sarcini specifice:

- transportul de marfuri pe rute intracomunitare, conform instructiunilor primite de la dispecerat;
- comunicarea permanenta cu dispeceratul privind desfasurarea transportului;
- respectarea cu maxima strictete a orelor de prezentare la incarcare, respectiv livrare.

Cerinte

- Minim 2 ani experienta in conducerea autovehiculelor in trafic international;
- Carnet de conducere[E];
- Aviz medical si psihologic valabil;
- Cazier judiciar si auto fara incidente;
- Cunostinte minime de mecanica auto si intretinere a autocamioanelor;
- Cunoasterea si respectarea prevederilor legale cu privire la circulatia pe drumurile publice, in traficul intern si international de marfuri;
- Desfasurarea transporturilor in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatiii si termenelor cerute de standardele firmei;
- Intretinerea autovehiculului in stare buna de functionare;
- Asumarea responsabilitatii pentru integritatea marfii in timpul transportului;
- Mentinerea evidentei si completarea formularelor necesare efectuarii activitatii de transport;
- Seriozitate, dinamism, meticulozitate si adaptabilitate.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Persoanele interesate sunt rugate sa trimita CV-ul actualizat si o referinta de la ultimul loc de munca (inclusiv persoana de contact).

Beneficiile salariale se vor comunica pe parcursul interviului.