Click aici »

Cofetar/ patiser

Nivel cariera
Scoala postliceala
Salariu oferit
Tara
Germany
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Productie, Restaurant, Turism/Hoteluri
Data introducerii
21-01-2011
Data actualizare
29-03-2011

Descrierea postului

- prepararea si ornarea deserturilor, a produselor de cofetarie /patiserie (pregatire, framintare, modelare, coacere, ornare) la bordul navelor de croaziera
- aplicarea normelor igienico-sanitare
- satisfacerea si asigurarea standardului de calitate a produselor, corespunzatoare unor nave de croaziera de 4 si 5 stele
- se subordoneaza direct Chef-ului de Cuisine.

Cerinte

- cunostinte aprofundate in domeniul cofetariei si patiseriei
- experienta in domeniul produselor de cofetarie si patiserie, de preferat in cadrul unor restaurante sau hoteluri de 3, 4 si 5 stele
- creativitate
- persoana organizata, punctuala, responsabila, cu spirit de echipa
- disponibilitatea de a calatori
- engleza la nivel minim este obligatorie, germana reprezinta avantaj.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Va oferim un salariu atractiv in valuta, mediu de lucru si colectiv profesionist, posibilitati de dezvoltare profesionala, asigurare sociala si medicala. In plus, asiguram cazarea si masa la bordul navei, precum si transportul la/de la nava pe intreaga durata a activitatii.
Nu percepem comisioane sau alte taxe pentru interviu si angajare. Va rugam sa aplicati doar daca ati mai lucrat in domeniu si daca aveti cunostinte aprofundate de cofetarie si patiserie.

Persoanele interesate sunt rugate sa trimita un CV la adresa de e-mail. Relatii la telefon.