Click aici »

Clinical Research Associate

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Timisoara Timisoara
Domeniile ofertei
Sanatate, Inginerie, Industrie
Data introducerii
02-04-2018
Data actualizare
12-11-2018

Descrierea postului

1. Supravegheaza progresul unui studiu clinic si se asigura ca este efectuat, inregistrat si raportat in conformitate cu protocolul, procedurile standard de operare (SOP), buna practica clinica (GCP) si cerinta de reglementare aplicabila (e).

2. Asigura respectarea protocolului din studiile clinice, verifica activitatile clinice ale site-ului, efectueaza vizite la fata locului.

3. Asigura protectia drepturilor, sigurantei si bunastarii subiectilor din studiu, in plus trebuie sa se asigure ca datele raportate sunt corecte, complete si verificabile si asigura faptul ca evenimentele adverse sunt corect documentate si raportate.

Cerinte

Absolvent medicina, farmacie sau inginerie (chimie organica, biochimie, biotehnologie).
Cunostinte avansate de limba engleza.
Italiana, franceza, germana sau alta limba reprezinta un avantaj.
Experienta cel putin 1-2 ani pe un post similar.
Dispus sa calatoreasca in scop profesional.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Pachet salarial atractiv, mediu de lucru dinamic intr-o companie internationala aflata in expansiune, oportunitati de avansare si alte beneficii.