Click aici »

Carer/Nurse in Anglia

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
Tara
Romania, United Kingdom
Oras(e)
Strainatate, Toate orasele Strainatate Toate orasele
Domeniile ofertei
Sanatate, Menaj/Babysitter
Data introducerii
22-09-2015
Data actualizare
19-11-2019

Descrierea postului

Recrutam Infirmieri si Asistenti Medicali pentru azile de batrani de pe intreg teritoriul Angliei cu plecari in fiecare saptamana.

NU PERCEPEM COMISION SAU ALTE TAXE!

SALARIZAREA:
Incepand de la minim 7.25GBP/ora pentru Infirmieri si minim 15GBP/ora pentru Asistenti medicali cu PIN. Salarizarea va creste dupa 3 luni de experienta in UK.

CONTRACT DE MUNCA LEGAL:
Se semneaza direct cu angajatorul
Se semneaza in Romania inainte de a pleca
Perioada contractuala de 12 luni cu posibilitate de prelungire
Contractul este minim 35 ore/saptamana dar se fac ore suplimentare
Aveti statutul unui angajat cu forme legale in UK conform legislatiei britanice

ZILE LIBERE:
1-2 zile/saptamana, in functie de numarul de ore lucrate
Concediu anual platit conform legislatiei britanice, 28 zile/an cu Sarbatorile legale incluse
Concediu medical, asigurare medicala si sociala - incluse, conform legislatiei

CAZAREA:
Asigurata de angajator contra cost si cu retinere din salar (nu se achita in avans), fie prin inchiriere un imobil in apropiere impreuna cu alti candidati din zona; utilitatile sunt incluse in costul cazarii

La sosire in Anglia veti avea cazare cu mic dejun si cina incluse la un hotel. In aceasta saptamana participati la cursul de Induction, care este absolut obligatoriu si fara de care nu se poate lucra la ei in azile indiferent de studii si experienta avuta, primiti suport cu deschiderea contului bancar, obtinerea NINO (National Insurance Number), CRB (Criminal Background Check), informatii privind inregistrarea la GP si multe alte servicii pentru a functiona in legalitate in UK.

Cerinte

-varsta 18 -50 ani
-nivel conversational al limbii engleze
-experinta cu persoane varstnice (se ia in considerare si experienta cu membrii din familie, cunostinte, rude etc.)
-pentru partea masculina se cer obligatoriu studii in domenii precum: psihologie, asistenta sociala, postliceala sau cursuri de infirmieri
-cazier curat
-atidtudine placuta, persoana rabdatoare

Oferta (bonusuri, beneficii)

Serviciile Belrao Group:
-asistenta in vederea intocmirii dosarului;
-Belaro Group va prezinta si formulare tip
-contracte in limba Romana
-gasirea unei terte parti pentru negocierea contractelor,
-precum si oferirea de asistenta locala in UK
-pachet informativ inainte de plecare
-asistenta in vederea pregatirii plecari
-sesiune de informare inainte de plecarea din tara
-informatii privind desfasurarea contractelor
-suport local pentru situatii de urgenta

PLECARI RAPIDE!

Primul pas este stabilirea interviului de inscriere care poate fi online pe skype sau la sediul nostru din Cluj-Napoca.