Click aici »

Cameriste

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Oras(e)
Galati Galati
Domeniile ofertei
Turism/Hoteluri
Data introducerii
25-07-2017
Data actualizare
25-07-2017

Descrierea postului

Preda/ preia inventarul moale murdar (cerceafuri, perne, prosoape, etc), la/de la spalatorie insotit de formularul specific
Zilnic, verifica cu atentie, stocul consumabilelor de toaleta, completand/ inlocuind in functie de necesitati din camerele ocupate. Accesoriile personale ale clientilor sunt curatate si manipulate in conditii de siguranta
Schimba lenjeria din camerele ocupate la numarul de zile prevazut in criteriile de clasificare ale hotelului
Produsele deteriorate/ nefunctionale din diverse motive reclamate de clienti sunt inlocuite imediat.
Preda la spalatorie lenjeria clientului, la cererea acestuia si transmite informatia la receptie pentru  intocmirea bonului de insotire
Preia de la spalatorie lenjeria clientului curata, insotita de avizul de la spalatorie pe care il preda la receptie si inregistreaza serviciul in registrul spalatorie

Cerinte

Verifica cu atentie functionarea instalatiilor sanitare, raporteaza rapid eventualele defectiuni si urmaresc ca remedierea sa fie efectuata in absenta clientului
Sa verifice minibarul, functionalitatea echipamentelor (telecomanda, tv, telefon, aer conditionat, etc.), inventarul moale (cerceafuri, perne, prosoape, etc.), starea mobilierului, si a dotarilor din camera atunci cand se face check out - conform procedurii si sa transmita in timp real catre receptie informatia.
Preda obiectele uitate de catre clienti in camere la receptie, insotite de formularul specific.
Dupa eliberarea camerelor se pregateste suprafata de curatire indepartand obiectele mici din inventarul camerei
Alege corect materialele de curatat si echipamentele corespunzatoare tipului de suprafata
Curatenia mobilierului se face intr-o maniera eficienta prin organizarea ergonomica a locului de munca
Curatenia mochetelor si a covoarelor se efectueaza cu echipamente si materiale specifice
Suprafetele exterioare ale obiectelor sanitare sunt curatate cu atentie pentru indepartarea tuturor petelor
Interiorul obiectelor sanitare se curata cu echipamente si materiale specifice

Oferta (bonusuri, beneficii)

La interviu