Click aici »

Camerista hotel

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
Bucuresti, Ilfov, Otopeni, Ploiesti Bucuresti Ilfov Otopeni Ploiesti
Domeniile ofertei
Menaj/Babysitter
Data introducerii
03-12-2013
Data actualizare
10-10-2018

Descrierea postului

- Efectuarea serviciului de curatenie in camerele hotelului;
- Mentinerea curateniei pe holuri, service-uri si grupuri sanitare;
- Raportarea activitatii desfasurate catre seful ierarhic;
- Servicii de spalare si calcare la solicitarile clientilor;
- Strangerea gunoiului si transportarea la tomberoane;
- Curatarea lifturilor pe etaje;
- Predarea lenjeriei murdare in saci, inregistrarea in formulare cu aplicarea semnaturii si a datei;
- Verificarea si completarea minibarului in camere;
- Predarea lucrurilor si obiectelor uitate de clienti.

Cerinte

- experienta in activitati de curatenie, in special in cadrul unui hotel;
- studii medii finalizate;
- calificare Camerista hotel;
- cunostinte de baza de limba Engleza;
- persoana curata, ordonata, constiincioasa;
- capacitate de lucru in ture, inclusiv de noapte

Oferta (bonusuri, beneficii)

- pachet salarial atractiv
- mediu de lucru profesionist
- posibilitati de dezvoltare