Click aici »

Camerista hotel 4 stele

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Turism/Hoteluri, Menaj/Babysitter
Data introducerii
27-05-2014
Data actualizare
27-05-2014

Descrierea postului

- Intretinerea si amenajarea camerelor de oaspeti;
- Curatarea zilnica a camerelor/bailor oaspetilor, respectand regulile de igiena si standardele hotelului;
- Curatarea zonelor publice incluzind etaje, lifturi, lobby, coridoare, spatii de serviciu, scari, restaurant - bar, sali de coferinta, birouri, toaletele publice si ale angajatilor;
- Verifica produsele din mini-bar si inlocuieste lipsa acestora daca este cazul;
- Schimbarea sapunurilor, sampoanelor, gelurilor de dus, prosoapelor, precum si altor produse necesare;
- Folosirea si utilizarea aparatelor si materialelor precum, aspiratoare, paturi mecanice, detergent;
- Comunicarea eficienta cu toti membrii echipei;
- In functie de situatie, implicarea in activitatile restaurantului/ bucatarie.

Cerinte

- Persoana dinamica, rezistenta la efort, responsabila, cu atitudine corespunzatoare fata de client;
- Capacitatea de a lucra in ture;
- Seriozitate, punctualitate;
- Calificare in meseria de Camerista - reprezinta un avantaj;
- Experienta pe un post similar - minim 1 an - constituie un avantaj.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Mediu de lucru placut si motivant;
- Echipa tanara si profesionista;
- Salariu atractiv, cu posibilitate de marire in functie de implicare;
- O masa pe zi.