Click aici »

C++ Software developer

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Bucuresti, Cluj-Napoca, Craiova, Iasi Bucuresti Cluj-Napoca Craiova Iasi
Domeniile ofertei
IT Software
Data introducerii
01-06-2009
Data actualizare
01-06-2009

Descrierea postului

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de resurse umane, recruteaza C++ Software Developer, pentru clientul sau, companie internationala din domeniu IT.

Responsabilitati:

- dezvoltarea de noi aplicatii C/C++/C# ;
- dezvoltarea aplicatiilor existente;
- activitati de suport/mentenanta pentru aplicatiile existente ;
- dezvoltarea eficienta de module conform standardelor, recomandarilor si metodologiilor specificate;
- testarea softului si rezolvarea problemelor aparute;
- intocmirea documentatiei tehnice;
- oferirea de consultanta tehnica clientilor;

Cerinte

Cerinte :

- absolvent al unei facultati de profil informatic;
- minim 1 ani experienta in dezvoltarea de produse software;
- cunostinte solide de utilizare a limbajelor C/C++/C#;
- cunostinte de utilizare a claselor ;
- cunostinte in applications framework extension ;
- cunostinte de algoritmica ;
- cunostinte OOP ;
- cunostinte utilizare Visual Studio ;
- bune cunostinte de limba engleza;
- abilitati de lucru in echipa
- disponibilitate pentru desf??urarea activit??ii Ón Bucure?ti

Oferta (bonusuri, beneficii)

Beneficii:

- pachet salarial atractiv, care variaza in functie de experienta;
- asigurare medicala;
- bonusuri in functie de performante;
- pachet pentru relocare;
- posibilitatea de crestere profesionala si de realizare a unei cariere intr-un mediu competitiv si performant;
- accesul la tehnologii de ultima generatie.