Click aici »

Business Tech Analyst (Banking)

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
IT Software
Data introducerii
16-12-2015
Data actualizare
16-12-2015

Descrierea postului

Brusch are placerea de a primi noi profesionisti in echipa sa: invitam analisti de sistem functional pentru detasare la sediul clientului, unul dintre cele mai sonore nume din industria bancara.

Sarcini si atributii:
Defineste specificatiile functionale pentru cerintele de business privind dezvoltarea sistemului informatic Core Banking, activitate implicand inclusiv:
- Analiza sistemelor existente
- Analiza si documentarea impactului cu alte sisteme sau alte module ale aplicatiei
- Generarea si documentarea system process model
- Generarea si documentarea specificatiile functionale ale aplicatiei
- Generarea si documentarea database logical model
Revizuieste si scrie documentatia de analiza pentru solutiile propuse
Asigura suport pentru implementarea solutiilor propuse
Asigura activitatea de parametrizare/configurare a aplicatiei

Cerinte

Studii superioare (Automatica, Electronica, Cibernetica, Matematica-Informatica)
Experienta in analiza de sistem: modelare date, descriere fluxuri si procese
Experienta in proiecte bancare complexe: cunostinte de business in domeniile: cont curent, prouse de economisire, produse de creditare (flux de aprobare cereri credite, functionare credite, colectare credite, garantii)
Capacitate de analiza si sinteza, in procesul de descriere cu claritate a fluxurilor solicitate de client (zonele de business din banca) catre echipele de dezvoltare, in cadrul procesului de elaborare a documentelor de analiza
Capacitate de organizare a propriilor activitati, pentru asigurarea unui raspuns rapid si prompt la solicitari / intrebari care vin atat dinspre zona de business, cat si din celelelate zone de dezvoltare
Abilitati de comunicare si lucru in echipa
Cunostinte solide de baze de date relationale Oracle
SQL, PL-SQL
Engleza, nivel mediu - avansat