Click aici »

Business Developer Cod Ref PBD

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Pitesti Pitesti
Domeniile ofertei
Achizitii/Logistica, Transport/Distributie, Vanzari
Data introducerii
02-06-2010
Data actualizare
02-06-2010

Descrierea postului

- Analiza/prospectarea pietei interne si externe;
- Analiza companiilor concurente pentru identificarea punctelor de optimizare si aspectelor de adaugat
- Culegerea informatiilor din piata de profil pentru produsele si serviciile aflate in portofoliul companiei (achizitii publice si intermedieri produse import);
- Planificarea si managementul proceselor de introducere de noi produse importate si de noi servicii de intermediere produse pentru clienti
- Elaborare de strategii pentru a largi gama de produse importate/aria de desfasurare a activitatii
- Identificarea de noi clienti si oportunitati de afaceri
- Promovarea serviciilor si produselor companiei prin metode cat mai variate si identificarea de noi metode de promovare
- Mentinerea portofoliului de clienti si promovarea imaginii companiei.

Cerinte

- Experienta anterioara in vanzari de minim 2 ani
- Experienta anterioara relevanta in domeniu
- Experienta in derularea activitatilor de import-export
- Absolvent studii superioare in domeniul tehnic
- Spirit antreprenorial
- Inteligenta, viziune
- Abilitati de comunicare si negociere
- Persoana motivata capabila sa gestioneze eficient timpul si resursele, orientata spre rezultate
- Spirit de echipa
- Flexibilitate
- Cunostinte solide de MS Office
- Cunostinte avansate de limba engleza
- Cunostinte juridice, economice la nivel avansat.