Click aici »

Bucatari in Germania

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
Tara
Romania, Germany
Oras(e)
Strainatate, Toate orasele Strainatate Toate orasele
Domeniile ofertei
Restaurant
Data introducerii
26-07-2015
Data actualizare
26-07-2015

Descrierea postului

1. Selectionam doi bucatari cu experienta in bucataria internationala pentru a lucra intr-un restaurant cu servire la linie , in orasul german Berlin. Proprietar este o doamna vorbitoare de limba romana.

2. Selectionam un bucatar cu experienta in bucataria italiana pentru a lucra intro pizzerie din zona orasului german Mannheim. Proprietar este o familie originara din Romania, stabilita de multi ani in Germania si lucreaza cu personal din Romania.

Cerinte

Cerinte Berlin:
- foarte buna indemanare si viteza de lucru;
- experienta in bucataria mediteraneana;
- se prepara foarte multe meniuri in timp foarte scurt;
- preparate pe baza de carne si vegetariene, precum si supe, ciorbe, creme;
- fara probleme medicale;
- fara antecedente penale;
- pasiune si implicare in munca 100%;
- nu sunt necesare cunostinte de limba germana;
- disponibilitate pe termen lung.

Cerinte Mannheim:
- seriozitate, indemanare, experienta in bucataria italiana;

Oferta (bonusuri, beneficii)

Oferta Berlin :
- contract pe perioada nedeterminata;
- se lucreaza 8 ? 9 ore pe zi, 5 zile pe saptamana;
- cazare asigurata contracost de angajator (250 de euro), conditii de locuit foarte bune, la casa cu camera separata, utilata complet, avand toate facilitatile;
- masa asigurata gratuit de angajator;
- 1500 euro salariu net.

Oferta Mannheim :
- cazare asigurata contracost de angajator (maximum 200 de euro);
- 1200 euro salariu net in prima luna, apoi 1400 euro net lunar daca raspunde exigentelor postului.