Click aici »

Bucatar

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Oras(e)
Galati Galati
Domeniile ofertei
Restaurant
Data introducerii
11-03-2010
Data actualizare
30-04-2012

Descrierea postului

- Receptioneaza materiile prime necesare procesului de productie zilnic;
- Participa zilnic la asezarea materiilor prime si a celorlalte marfuri n sectia bucatarie conform sortimentului;
- Cunoaste si respecta retetarul de fabricatie aprobat de societate;
- Ia la cunostinta modul de utilizarere a echipamentelor cu care lucreaza si modul de dozare, utilizare a solutiilor de curatenie;
- Efectueaza operatiuni simple n procesul tehnologic : tocarea sau malaxare, prepararea aluaturilor,garniturilor, gustarilor reci, salatelor aperitiv, sosuri, alte operatiuni in functie de necesitati;
- Prepara, potrivit retetelor si gramajelor respective diverse sortimente de ciorbe, supe, crme, mancaruri, fripturi, preperate din legume, paste fainoase, si diferite preparate de buffet , conform meniurilor stabilite.
- Completeaza integramele pentru fiecare spatiu de refrigerare si respecta graficile de curatenie saptamanale si lunare;
- Cunoaste si respecta retetele cantitativ si procesul tehnologic la pregatiea preparatelor culinare, in conformitate cu retetarul;
- Pregateste si elibereaza in timp util comenzile de preparate calde sau reci.

Cerinte

- Studii medii;
- Experienta pe un post similar;
- Curs de bucatar.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Tichete de masa, spor ore de noapte, training de perfectionare.