Click aici »

Bucatar

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Restaurant
Data introducerii
31-01-2020
Data actualizare
31-01-2020

Descrierea postului

Restaurant ce urmeaza sa se deschida de la 01.03.2020 in zona Romexpo, Sector 1, Bucuresti, pozitionat langa o pista de karting nou deschisa in Bucuresti.

Angajarile se vor face de la jumatatea lunii februarie 2020.

Se va lucra dupa un meniu simplu, practic se va executa o reteta deja facuta de chief  Florian care  trebuie  doar bagata la cuptor spre a se prepara. Vor fi si 2 persoane angajate pe post de ajutor de bucatar.

Responsabilitati:
- sa pregateasca mancarea in conformitate cu retetele date;
- pregatirea felurilor de mancare la timp, in functie si in ordinea comenzilor;
- sa aranjeze si sa decoreze mancarea inainte de a fi servita pe farfurii, boluri, platouri dupa cum cere fiecare fel de mancare preparat;
- in intocmeasca in timp util necesarul de materii prime (ingrediente) din bucatarie si sa transmita mai departe in vederea aprovizionarii;
- sa coopereze la intretinerea ustensilelor de bucatarie si a echipamentului;
- sa tina cont de perisabilitate, termenul de garantie, de modul in care urmeaza sa fie folosite ingredientele;
- primeste si pune la pastrare in conditiile prevazute de normele igienico-sanitare, alimentele;
- raspunde de calitatea hranei pregatita de el;
- raspunde de aspectul si curatarea veselei;
- respecta cu strictete igiena personala (halat, boneta, incaltaminte), cat si igiena bucatariei si salii de mese etc
- indeplinirea altor sarcini curente atribuite de catre superiorul direct (Administratorul), in concordanta cu necesitatile imediate ale unitatii.

Specificatiile postului:
- diploma de calificare in domeniu;
- experienta de minim 6 luni ca bucatar, se accepta si fara experienta, insa se cere seriozitate si implicare;
- aspect fizic placut, prezenta agreabila, amabilitate, solicitudine;
- atitudine pozitiva si concilianta in relatiile cu colegii.

Instrumente-echipamente folositoare
Cel mai des folosite ustensile sunt: aragaz, grill, cuptor, inclusiv echipament de coacere cu program, cantare, vase de masurat cantitatile, cutite, linguri pentru gatit, spumiere, oale, etc

Trimiteti CV pe contact.targethr@gmail.com

Cerinte

Pregatire profesionala: studii medii sau scoala profesionala de specialitate.

Program de lucru: Se va lucra in schimburi, incepand cu ora 10 la 00:.00 dimineata (cu o ora sau doua in plus, vinerea si sambata).

Oferta (bonusuri, beneficii)

Salariu oferit: negociabil cu angajatorul la interviul final.

Beneficii specificate de angajator:
- abonament gratuit la karting;
- decont transport (ratb, metrou);
- dupa ora 23 se asigura taxi;
- 1 masa calda pe zi;
- echipament de lucru etc.;
- angajare cu forme legale, contract pe perioada nedeterminata.

Trimite CV