Click aici »

Bucatar

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
1000 EUR
Oras(e)
Toate orasele Toate orasele
Domeniile ofertei
Restaurant
Data introducerii
14-02-2017
Data actualizare
14-02-2017

Descrierea postului

1. Organizarea, supravegherea si controlul activitatilor de productie culinara;
2. Propunerea de retete si urmarirea realizarii lor;
3. Controlul si raspunderea fata de calitatea materiilor prime si a produselor finite;
4. Controlul si asigurarea starii de igiena corespunzatoare locului de munca, a personalului, a produselor alimentare si preparatelor;
5. Intocmirea comenzilor de aprovizionare;
6. Asigurarea pastrarii in conditii optime de igiena, temperatura si vecinatate a marfurilor, materiilor prime si produselor finite;
7. Asigurarea gestionarii patrimoniului incredintat (inventar, materii prime, produse finite si formularistica aferenta);
8. Raspunderea fata de aplicarea normelor de protectie a consumatorilor;
9. Participarea la activitatile de recrutare si selectie pentru ocuparea posturilor vacante din subordine;
10. Instruirea personalului din Bucatarie.

Cerinte

- absolvent de liceu
- experienta in domeniu 2 ani

Cunostinte profesionale foarte bune privind:
a. tehnologia culinara;
b. analiza costurilor;
c. normelor de securitate a muncii si PSI;
d. normelor HACCP6.

Capacitate de formare, coordonare si motivarea echipei;
Simt artistic, pasionat de arta culinara;
Responsabilitate pentru munca prestata

Oferta (bonusuri, beneficii)

Cazare.