Click aici »

Bucatar

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Restaurant
Data introducerii
11-04-2016
Data actualizare
11-04-2016

Descrierea postului

-Pregateste sosuri, supe si antreuri reci si calde;
-Pregateste si garniseste comenzile de mancare asa cum sunt primite in conformitate cu retetele si prezentarea adecvata a farfuriei;
-Aranjeaza masa pentru mic dejun, pranz si cina conform instructiunilor Bucatarului Sef;
-Apeleaza la Bucatarul coordonator de tura pentru a asigura condimentarea, portionarea si prezentarea felurilor de mancare;
-Se asigura ca mancarea din propria sectie este livrata la timp;
-Monteaza preparatele pe obiectele adecvate pentru servire si realizeaza elementele estetice ale preparatelor;
-Se raporteaza la dosarul sectiei in ceea ce priveste specificatiile cu privire la pregatire, gatit ?i prezentare pentru toate felurile de mancare gatite in department;
-Raspunde pentru respectarea standardelor de calitate a preparatelor realizate si respectarea termenelor de executie a acestora;
-Depoziteaza alimentele nefolosite in mod adecvat si informeaza Bucatarul coordonator de tura despre cantitatile mai mari de mancare depozitata;
-Asigura mentinerea standardelor de pastrare si depozitare a produselor, semipreparatelor si preparatelor alimentare cu respectarea normelor igienico-sanitare in vigoare;
-Participa la determinarea necesarului de materii prime si la realizarea comenzilor de aprovizionare;
-Pregateste produsele in vederea livrarii;
-Asigura curatenia laboratorului;
-Pastreaza in cele mai bune conditii a ustensilelor si aparaturii;
-Verifica termenul de valabilitate al produselor, al preparatelor si comunica superiorilor cand acestea nu indeplinesc masurile igienico-sanitare;

Cerinte

Experienta: minimum 2 ani
Nivel studii: medii
Diploma de calificare in domeniu;
Persoana proactiva;
Atitudine pozitiva si concilianta in relatiile cu clientii si colegii;
Atentie la detalii si punctualitate;
Capacitate de lucru individual si in echipa;
Disponibilitate de lucru in ture (a.m., p.m., noapte);

Oferta (bonusuri, beneficii)

Se discuta in cadrul interviului